بدو کتاب!

اصولا من قد این حرفا نیستم... و اصولا شما بیشتر از من کتاب خوندید و اصولا این کتابا براتون درس ترم یک به حساب میاد. و اصولا هرکتابی جایگاه خودش رو داره و بدرد یک مرحله ای از زندگی یک آدمی می خوره. ولی بیشتر هدف الان، خواننده های خاموش هستن که من باهاشون آشنایی دارم.
اما... حالا که نمایشگاه کتاب برقراره و از قضا خیلیا از جمله خود من حتی اگه کتاب نخوام هم باید برم نمایشگاه...حتی اگر کلی درس سرم ریخته باشه...گفتم چندتا کتاب رو معرفی کنم واسه اونایی که درحد خودم هستن. که اگر در گشت و گذار در نمایشگاه دست بر قضا دیدینش شاید که خریدید و تحولی در زندگی تون رخ داد انشاءالله.
اگر اهل رمان هستید: "ارمیا" رضا امیرخانی
اگر اهل عرفان هستید: "خیاط شهر ما" (داستان واره هایی از زندگی عارف معاصر شیخ رجبعلی نکوگویان خیاط) سمیرا اصلان پور_موسسه نشر شهر
اگر اهل مناجات هستید: "خدا بود و دیگر هیچ نبود" شهید مصطفی چمران
اگر خانم اهل کتاب های حدیثی و نکته ای هستید: "زن اگر اینگونه می بود" راضیه محمدزاده_مرکز فرهنگی انتشاراتی منیر
(این وسط یه کتابی هست به اسم"عفاف" که من نویسنده و انتشاراتش رو یادم نیست و جایی دیدمش و تندی خوندمش و الحق که خوب بود. نکته اش اینجاست که این کتاب های مربوط به عفاف و حجاب و اینها واسه آقایون(مجرد یا متاهل) هم لازمه.
اگر خیلی سوال دارید یه کتابایی هست به شیوه پرسش و پاسخ که موضوعات مختلف مثل نماز و... رو در کتاب های جداگانه داره. و جوابگوی یسری از سوالات هست "نماز نور چشم مصطفی" (آشنایی با نماز به شیوه پرسش و پاسخ) بازنویسی سعید شمس_مرکز فرهنگ و معارف قرآن.
و یسری کتاب و مقاله قدیمی هم تو خونه مون هست که من نخوندم و باید بخونم چون فکر می کنم خوندنش مفید و لازمه برام:
کتابهای استاد گرانقدر مرتضی مطهری:
"سیری در نهج البلاغه"
"قیام و انقلاب مهدی از دیدگاه فلسفه و تاریخ"
"امدادهای غیبی در زندگی بشر"
"اصالت روح"
"دین چیست؟مسیحیت چیست؟"
و از نویسنده های دیگر:
"کودکان یتیم از نظر قرآن و سنت"استاد عزالدین بحر العلوم
"صدیقه کبری فاطمه الزهرا" (خلاصه بیانات آیت الله المعظم آقای حاج سید عبدالحسین دستغیب شیرازی شامل مطالب مهم-ولایت اهل بیت-عظمت شان حضرت زهرا(س)-تفسیر آیه مودت-تاریخچه فدک-احتجاج امیرالمومنین و فاطمه زهرا و...)
"اولین دانشگاه و آخرین پیامبر" ها...
"برخی از مسائل زندگی ساز اسلامی"
"به گفتار قرآن بیندیشیم"علی گلزاده غفوری
"آیا ما مسلمان هستیم؟"محمد قطب
و...  البته در زمینه ی این کتاب هایی که نخوندم اهل فن ها توضیح بدن به چه ترتیبی برم جلو بهتره؟ و در کل راهنمایی کنید ممنون می شم...
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

استاد نویسی: این روزها کلمه ی استاد برایم حس غریب و ابهام واری دارد...! که نمی دانم من با این اخلاقیات و روحیات، در زمینه ی استاد چکار کنم؟

امانت نویسی: از این لیست اگه دوستان خواستید، تعارف نکنید. کتابخونه ی خودتونه! به جز پنج کتاب اول.
پاوبلاگی: فردا انشاءالله می ریم نمایشگاه و شاید به این لیست کتابی اضافه شد.

/ 9 نظر / 6 بازدید
میثاق313

سلام بزرگوار بیایید و لاهوت 20 ما راهم از نظرات ارزشمندتان بهره مند کنید. یاعلی

ریحان

سلام تسنیم [لبخند] خوبی؟خوبم. اگه بتونی این کتابی رو که میگم پیدا کنی خیلی خوب میشه،فقط امیدوارم تجدید چاپ شده باشه. کتاب صدای او/حمیدرضا همتی (3جلدی) مجموعه احادیث قدسیه و فوق العاده نثر قشنجی داره،اگه پیداش کردی واسه منم بخر،چندسال پیش امانت گرفته بودم و خیلی به دلم نشست،اما گشتنم بی نتیجه بوده ونتونستم پیداش کنم.انتشاراتش هم نیدونم وگرنه میگفتمت... ا.د :)

ریحان

کامنت قبلی سفارش کتاب واسه خودم نبودا ، معرفی کتاب بود برای شما ولی نمیدونم چرا شبیه سفارش کتاب شد[خنثی][نگران] ببشید

پیامک ازدیارباقی

سلام هرکسی اینجامیادنظرمیذاره بایدبشناسیش؟ حق الناس ادمامیان نظرمیذارن .هرجورراحتی

دیده بان

سلام...برای کامنت این پستتون خیلی خیلی دیره اما کتابای رضا امیرخانی رو که ارمیاشو اسم بردین ٬ اگر "من او" و "بیوتن" رو نخوندین در اولین فرصت بخونیدشون. واقعا شاهکارن.

خودش

تسلیت میگم.... باقی بقایتان.... یا علی

رها

انسان مانند رودخانه است،هرچه عمیق تر ،آرام تر ومتواضع تر ... ممنون از معرفی کتابت.به نظر من کتابای شهید مطهری خوندنشون واجبه.توی وبلاگم هم لیست وروندمطالعه شونو آوردم.منم چند تا کتاب بهت معرفی می کنم:استاد عشق(ایرج حسابی )،لهوف(سیدبن طاووس)،دانشنامه احادیث پزشکی (ری شهری )،درآمدی بر نظام شخصیت زن(زیبایی نژاد وسبحانی )،دختران به عفاف روی می آورند(وندی شلیت)،هیچ چیز نمی تواند ناراحتم کند آره هیچ چیز(آلبرت الیس)و...کتابای خوبی ان.که خوندنشون مفیده. آپم ومنتظر نظر سازندت

عمران

کاش یه دو تا کتاب هم توی نمایشگاه به این گندگی می ‌آوردن که به ایراداتی که به این کتابها وجودداره پاس میدادن دو سال پیش که اومدم نمایشگاه پشیمون شدم از بس ضعیف بود. امسال رو دیگه نرفتم و نمیدونم.

دیده بان

سلام... کتاب شهادت پیامبر فروخفته در غبار غرض : نویسنده علی ریاحی نبی گروه تحقیقاتی احتجاج! این از این راجع به من او: یعنی چی وقت گیره؟ کتاب مگه باید MP3 باشه؟ خب اگر یک نثری یا یک نوشته ای خوب نیست که خوب نیست و نمیخونیم اما اگر خوبه خب خوبه دیگه...طولانی بودن و وقت گیر بودن رو نمیفهمم اصلا! مگر اینکه نقل حوصله کردن باشه که اون جداست! ببخشید انقدر صریح گفتم