فشاری که یه مدیر تحمل میکنه، برای فکر کردن به حجم مسائلی که باهاشون درگیره، کمتر از فشار جسمی ایه که کارگر تحمل میکنه؟

پدر من شغل اصلیش کار بدنی ای نبود، یکی از نزدیکان بهش یبار گفت سنگین ترین چیزی که بلند کردی خودکاره!! البته واقعیت نبود. پدرم بدن قوی و محکمی دارن خارج از اغراق. و عموما بعد از همون کارهایی که سنگین ترینش خودکاره(!)، خودش کارهای بدنی هم انجام میده بدون حقوق بخاطر دل خودش. زیاد دیدم از بچگی، که وقتی تو خونه درحال تلویزیون دیدن هستن، دستشون تو هوا داره امضا میکنه! یا مثلا صداشون میکنیم از بس تو فکرن حواسشون نیست و جواب نمیدن. شنیدم شغل ایشون یکی از سه شغل سخت دنیاست.

این متن البته هیچ ربظی به دفاع یه دختر از پدرش نداره... بیشتر دارم از خودم دفاع میکنم... از خودم که.... 

یکی از بنده های خدا، تو یه جای خاص، به یه عده ای گفتن: همیشه میگفتین مسئولین رسیدگی کنن؛  حالا ! مسئولین! رسیدگی کنین.

هرکدوم از ما یه مسئولیت هایی داریم. هرکدوم هم از یسری مسئولیت ها فرار کردیم... هیچ کدوم هم باور نداریم که واقعا مسئولیم.

/ 1 نظر / 20 بازدید
Algorithmics

سلام به شما، برای قضاوت در این مورد به شهودِ عمومیِ خودتون رجوع کنید، هر کسی را بهرِ کاری ساختند ، بهتره بگیم مدیریت کارِ سختیه و کارگری سخت کاریه ; ، جالبه بدونید که درصدِ قابل توجهی از افراد ناخودآگاه کارِ خودشون رو از سخت ترین کارها میدونن و بازم اینکه درصدِ قابلِ توجهی از افراد کارشون رو دوست ندارن ولی به اون عادت می کنن و بعد اُلفت میگیرن(چه می کنه این نیروی عادت). دو تا کار خیلی از آدم انرژی می گیره: فِک کردن و فَک زدن ، آدمایی که خیلی فکر میکنن کمتر فَک میزنن و بالعکس.