تاثیرات طرح های گرافیکی

خیلی مختصر میخوام ادامه اون چیزی که تو پست قبل گفتم رو بنویسم. میدونم این متن زیاده،‌ اما در اصل این فقط یک نمونه از انبوه موارده.

حدود 14 سالم بود که گاهی وقتا گوشی می بردیم مدرسه و با بچاهای دیگه به هم عکس و اینا میدادیم. بعضا توی عکسا تصاویر گرافیکی دخترا بود و ما اون هارو هم برای همدیگه میفرستادیم و حتی روی صفحه گوشی همدیگه میدیدم که بعنوان عکس صفحه انتخاب شدن. متاسفانه الان اون عکسا توی یه سیستم دیگه هستن و من دسترسی راحتی بهش ندارم. اما میتونم براتون وصف کنم و مطمئنم شما هم دیدید اون عکس هارو. در واقع اون طرح های گرافیکی طراحی شده رو.

یادمه اولا دخترای زیبایی تو طرح ها کار میشد،‌ رنگ های جذاب،‌ طرح های جدید، و یه نکته تو عکسا بود که من همون موقع ها هم خوشم نمیومد. اما متوجه نمیشدم. اینکه مثلا توی بعضی از طرح ها، اون دختر و موهای زیبا و لباس های قشنگ، ترکیب شده بود با سیم هندزفری! یا مثلا یه اسپیکر توی طرح جا داده شده بود. البته واقعا اون طرح ها طراحانه کار شده بودن. من از همون موقع هم که داشتیم مبانی هنرهای تجسمی میخوندیم، ناخودآگاه میفهمیدیم که طرح ها "قشنگن" اما اون موقع ما به مبانی نظری طرح ها واقف نبودیم و نمیدونستیم هدف طراح چیه! فکر میکردیم خب قشنگه دیگه..! یادمه تو عکس ها کاملا سیم هندزفری ها واضح طراحی شده بود. و همچنین یادمه که اون موقع ها اگر من و همسال هام میخواستیم از هندزفری استفاده کنیم،‌ اونو از زیر مقنعه و حتی لباس رد میکردیم که سیمش مشخص نباشه، یعنی این دیده شدن سیم رو چیز زشتی میدونستیم. حتی یادمه اون موقع اکثر سیم ها مشکی بود.

حالا میتونیم دقت کنیم ببینیم همون نسل دخترها(دقت کنید که من دقیقا نسل خودم رو گفتم، اون موقع 15سالم بود و الان 24 سالمه) حالا چجوری هستن. وارد مباحث دینی نمیشم که و از قصد فقط میخوام زوم کنم روی همون سیم هندزفری. خب الان که من خودم چندساله از هندزفری سفید استفاده میکنم، و درسته که من از زیر مقنعه ردش میکنم، اما دیگه زیر لباس نمیبرمش، حتی چون زیاد پیش میاد که گوشیم دستمه، پس سیم هندزفری من کاملا مشخصه. و این موارد رو بسیار بین همسال های خودم میبنم که حتی سیم رو زیر مقنعه هم نمیبرن. فقط میخوام به بخش زیبایی و شیکی قضیه نگاه کنید. اون موقع زشت بود که سیم معلوم باشه، اما طی یک سیر چندساله، برعکس شد. حالا وقتی تو مترو هستید، انواع و اقسام هندزفری های رنگی رنگی میارن برای فروش و بعضا هم رنگ سیم رو با لباس هاشون هماهنگ میکنن. 

خب حالا بنظرتون چی شد که سیم زشت، سیم زیبا شد؟ 

قرار گرفتن یک شی فاقد زیبایی در کنار کلی زیبایی دیگه(گرافیک طرح دختر)، نهایتا میگه که سیم زیباست! و سیم باعث نمیشه که خوش تیپی آدم از بین بره... !

+ دو تا نکته رو سنجاق میکنم، یکی اینکه خود همین که چرا سیم هندزفری و اسپیکر رو توی طرحا میذاشتن؟ این یه بحثه. یه بحث دیگه اینکه من از مترو خرید نمیکنم بعنوان یک کار غیرقانونی اما کاملا مشهوده که اجناسی که توی مترو با قیمت های بسیار ارزان فروخته میشه و شرکتی هست، با برنامه ریزی وارد کشور میشه. حتی رنگ رژ لب ها. فقط کافیه توجه کنید و سیر تفاوت اجناس رو توی چند سال اخیر تو ذهنتون مرور کنید. یادم نمیره اون بارهای بشدت زیاد ساپورت که وارد کشور شد و دست فروش ها با قیمت های مفت میفروختن... و مردم میخریدن.........

/ 1 نظر / 22 بازدید
مردی به نام شقایق

سلام دقیقا همینطوره که فرمودید حالا بهش اضافه کنید باربی و بن تن و باب اسفنجی و ..... که از بچگی شخصیت بچه هامون رو تربیت میکنن