آیت الله شیخ محمدعلی جاودان(حفظه الله):

یکی از وظایف امام در دوران امامتش، هدایت مردم است. اگر فردی از امام در زمان امامتش طلب هدایت کند، بر امام واجب است که وی را هدایت نماید. اکنون ما در زمان امامت حجت بن الحسن العسکری(عج) قرار داریم و اگر از ایشان بخواهیم که راه را به ما نشان دهد و ما را هدایت نماید، حتما این کار را خواهند کرد.

پی نوشت: این فرمایش آقای جاودان بیچاره هایی مثل ما را آرام می کند و حق است و درست، اما آخر ما چرا انقدر بدبختیم؟... چه خاکی سرمان کنیم که امام مان غایب است؟ چه قدر سخت است اینکه امامت باشد و نتوانی هر وقت حرفی داری، سوالی داری، دردی داری، بروی و حرف دلت را به او بزنی. ما خیلی بدبختیم رفقا... خیلی بدبختیم... این روزها رشک می برم به شاگردان امام صادق(ع)، به یاران امیرالمومنین (ع)، به همه شیعیان در عصر ائمه "علیهم السلام" که وقتی دردی داشتند می رفتند خدمت امام عصرشان و حرف دلشان را می زدند و امامشان دستشان را می گرفت. 

رفقا! ما خیلی بدبخیتم... خیلی بدبخت... آقا ! امام زمان! تا شما نیایی ما بدبختیم...

منبع

/ 1 نظر / 17 بازدید
مریم

هر وقت دلم می خواهد یک انسان کاملی باشد که هر روز در خیابان ببینمش با او سلام و احوالپرسی کنم و او بدون اینکه من درد دل کنم بگوید: درست می شود.. یاد حرف حاج آقا پناهیان می افتم؛ می گفتند: سلام به امام و صرفاً یه امر قلبی تحلیل نکنید؛ سلام به امام تجدید میثاق با امام است؛ یعنی آقا ما هنوزم هستیما اسم ما یادتون نره ها..