بدو کتاب!

اصولا من قد این حرفا نیستم... و اصولا شما بیشتر از من کتاب خوندید و اصولا این کتابا براتون درس ترم یک به حساب میاد. و اصولا هرکتابی جایگاه خودش رو داره و بدرد یک مرحله ای از زندگی یک آدمی می خوره. ولی بیشتر هدف الان، خواننده های خاموش هستن که من باهاشون آشنایی دارم.
اما... حالا که نمایشگاه کتاب برقراره و از قضا خیلیا از جمله خود من حتی اگه کتاب نخوام هم باید برم نمایشگاه...حتی اگر کلی درس سرم ریخته باشه...گفتم چندتا کتاب رو معرفی کنم واسه اونایی که درحد خودم هستن. که اگر در گشت و گذار در نمایشگاه دست بر قضا دیدینش شاید که خریدید و تحولی در زندگی تون رخ داد انشاءالله.
اگر اهل رمان هستید: "ارمیا" رضا امیرخانی
اگر اهل عرفان هستید: "خیاط شهر ما" (داستان واره هایی از زندگی عارف معاصر شیخ رجبعلی نکوگویان خیاط) سمیرا اصلان پور_موسسه نشر شهر
اگر اهل مناجات هستید: "خدا بود و دیگر هیچ نبود" شهید مصطفی چمران
اگر خانم اهل کتاب های حدیثی و نکته ای هستید: "زن اگر اینگونه می بود" راضیه محمدزاده_مرکز فرهنگی انتشاراتی منیر
(این وسط یه کتابی هست به اسم"عفاف" که من نویسنده و انتشاراتش رو یادم نیست و جایی دیدمش و تندی خوندمش و الحق که خوب بود. نکته اش اینجاست که این کتاب های مربوط به عفاف و حجاب و اینها واسه آقایون(مجرد یا متاهل) هم لازمه.
اگر خیلی سوال دارید یه کتابایی هست به شیوه پرسش و پاسخ که موضوعات مختلف مثل نماز و... رو در کتاب های جداگانه داره. و جوابگوی یسری از سوالات هست "نماز نور چشم مصطفی" (آشنایی با نماز به شیوه پرسش و پاسخ) بازنویسی سعید شمس_مرکز فرهنگ و معارف قرآن.
و یسری کتاب و مقاله قدیمی هم تو خونه مون هست که من نخوندم و باید بخونم چون فکر می کنم خوندنش مفید و لازمه برام:
کتابهای استاد گرانقدر مرتضی مطهری:
"سیری در نهج البلاغه"
"قیام و انقلاب مهدی از دیدگاه فلسفه و تاریخ"
"امدادهای غیبی در زندگی بشر"
"اصالت روح"
"دین چیست؟مسیحیت چیست؟"
و از نویسنده های دیگر:
"کودکان یتیم از نظر قرآن و سنت"استاد عزالدین بحر العلوم
"صدیقه کبری فاطمه الزهرا" (خلاصه بیانات آیت الله المعظم آقای حاج سید عبدالحسین دستغیب شیرازی شامل مطالب مهم-ولایت اهل بیت-عظمت شان حضرت زهرا(س)-تفسیر آیه مودت-تاریخچه فدک-احتجاج امیرالمومنین و فاطمه زهرا و...)
"اولین دانشگاه و آخرین پیامبر" ها...
"برخی از مسائل زندگی ساز اسلامی"
"به گفتار قرآن بیندیشیم"علی گلزاده غفوری
"آیا ما مسلمان هستیم؟"محمد قطب
و...  البته در زمینه ی این کتاب هایی که نخوندم اهل فن ها توضیح بدن به چه ترتیبی برم جلو بهتره؟ و در کل راهنمایی کنید ممنون می شم...
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

استاد نویسی: این روزها کلمه ی استاد برایم حس غریب و ابهام واری دارد...! که نمی دانم من با این اخلاقیات و روحیات، در زمینه ی استاد چکار کنم؟

امانت نویسی: از این لیست اگه دوستان خواستید، تعارف نکنید. کتابخونه ی خودتونه! به جز پنج کتاب اول.
پاوبلاگی: فردا انشاءالله می ریم نمایشگاه و شاید به این لیست کتابی اضافه شد.

[ شنبه ۱٦ اردیبهشت ۱۳٩۱ ] [ ۱۱:٤٥ ‎ب.ظ ] [ سـلیمه ]